Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

Πρώτη νίκη στην Α1

Σπουδαία νίκη πέτυχε σήμερα ο Ολυμπιακός Βόλου, επικρατώντας με 63-54 του Ιπποκράτη.

Τα κορίτσια του Μ. Καπουρνιώτη κατάφεραν μέσα στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα να σημειώσουν 40 πόντους, ενώ αμυντικά δέχτηκαν μόλις 17 από τον Ιπποκράτη.

Οι νησιώτισσες προσπάθησαν να ανακάμψουν το τρίτο δεκάλεπτο, αλλά ο Ολυμπιακός έχοντας ως στόχο να κρατήσουν την διαφορά που "έχτισαν" στο πρώτο ημίχρονο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 63-54
Δεκάλεπτα: 19-11, 40-17, 56-40, 63-54

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 9 (1), Αρτεμισίου, Σουλτάνη 14 (2), Θωμά, Ταντουροφσκα 7 (1), Ζέρβα 15, Ζητη 3 (1), Δεληγιάννη 15
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Χελιώτη 6, Σταμόγλου, Κάλντγουελ 17, Κασαπογλου, Πατμίου 4, Γούναρη 6, Κεχαγιά 14, Σβήνου, Σαραγια, Δρεττάκη, Γιαννακοπούλου 2, Κουφογιάννη 5 (1)