Κυριακή 8 Δεκεμβρίου 2013

Επισκοπή - Ολυμπιακός Βόλου 0-2 Τελικό

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ολυμπιακός Βόλου στο Ρέθυμνο.
Με γκολ των Καπετάνου και Ακόστα ο Ολυμπιακός κέρδισε την Επισκοπή στο Ρέθυμνο και πήρε καθαρό προβάδισμα τίτλου.

Το VolosFans μετέδωσε με ζωντανή ροή τον αγώνα.
  • Καλησπέρα από το Ρέθυμνο.
  • Ο Ολυμπιακός Βόλου θα παραταχθεί με την εξής σύνθεση: Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Καπετάνος, Κατσίκης, Δεινόπαπας, Μπρέσκα και Γκούρμα
  • Η σύνθεση της Επισκοπής: Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Δελημπάσης, Γκονζάλες, Σεληνιωτάκης, Σουμπασάκης, Μαρτσάκης, Τάντιτς.
  • 1' Ξεκίνησε το παιχνίδι με λίγους φιλάθλους στις κερκίδες.
  • 1' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ,εκτέλεση κόρνερ του Μπρέσκα σύριζα από τα δοκαριά...
  • 3' Ευκαιρία για την Επισκοπή που τελειώνει με επιθετικό φάουλ πάνω στον Γκίτκο.
  • Κίτρινη κάρτα στον Τάντιτς.
  • 12' Mεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Μάριο Μπρέσκα.Ο παίκτης του Ολυμπιακού έκανε μπάσιμο από τα δεξιά,πέρασε και τον Βιδάλη αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ.Ο Γκούρμα ήταν μόνος του με άδειο τέρμα και θα μπορούσε ο Μάριο να του πασάρει την μπάλα...
  • 18' Παιχνίδι κέντρο επι των πλείστων μέχρι τώρα.Ο Ολυμπιακός έχει καλή κυκλοφορία της μπάλας στον χώρο του κέντρου με τον Ρόκα.Ο Γκούρμα αναγκάζεται να ανεβαίνει ψηλά για να τροφοδοτείται.
  • 19' Μεγάλη ευκαιρία με τον Κατσίκη να πλασάρει και τον Καλογεράκης να αποκρούει σε κόρνερ.
  • Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να βρει πατήματα στον βαρύ αγωνιστικό χώρο.
  • 21' Καλή αντεπίθεση για την Επισκοπή,ο Γιαλούσης με επέμβαση της τελευταίας στιγμής γλύτωσε την τελική προσπάθεια.
  • 22' Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό αλλά η σέντρα του Μπρέσκα μπλοκάρει ο Καλογεράκης.
  • 23' Κεραυνός του Μπρέσκα από τα 15 μέτρα ,μόλις άουτ.
  • 28' Ο Τζοβάρας έδωσε ένα αμφιλεγόμενο έμμεσο υπέρ των γηπεδούχων.Πέρασε ανεκμετάλλευτο μετά από επέμβαση του Ρόκα.
  • 31' Ισορρόπησε η Επισκοπή.
  • 32' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ,ο Μάριο Γκούρμα δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καλογεράκη μετά από πάσα του Μπρέσκα.
  • 33' Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα.
  • Τέλος ημιχρόνου.Καλύτερος ο Ολυμπιακός στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού.
  • Ξεκίνησε το β μέρος με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να ανοίξει το σκορ.
  • 65'Κίτρινη κάρτα ο Σουμπασάκης
  • 66'Σουτ του Κατσίκη από καλή θέση, η μπάλα άουτ
  • 68' Κίτρινη κάρτα στον Αρβανίτη.
  • ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛ!
  • ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛ!Κώστας Καπετάνος και 0-1!!
  • Το γκολ για την ομάδα μας στο 70'!
  • 74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βγαίνει ο Καπετάνος μπαίνει ο Ακόστα.
  • Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βγαίνει ο Κατσίκης μπαίνει ο Κωστούλας.
  • Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση.
  • 84' Δοκάρι για την Επισκοπή.
  • Στο 85' βρισκόμαστε.
  • 87΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό,ο Γκούρμα πέρασε δύο παίκτες αλλά δεν μπόρεσε να τροφοδοτήσει τον Ακόστα.
  • ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ! 0-2
  • Φοβερό γκολ με συνδυασμό Μπρέσκα -Ακόστα!
  • Ο Μάριο πέρασε δύο παίκτες ,έκανε την σέντρα και ο Νόε το κάρφωσε!