Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου 2013

Το πανόραμα της 10ης αγωνιστικής

μ.ε:

Με δύο αγώνες συμπληρώθηκε σήμερα η 10η αγωνιστική
Αποτελέσματα και βαθμολογίες....
Η Καλλιθέα κέρδισε εύκολα την Γλυφάδα,ενώ Πανηλειακός και Παναιγιάλιος ήρθαν ισόπαλοι.

Νότος

Tα αποτελέσματα συνοπτικά:
Αστέρας Μαγούλας - Ηρακλής Ψαχνών 0-0
Ολυμπιακός Βόλου - Φωστήρας 5-1
Βύζας Μεγάρων - ΑΟ Χανιά 0-2
Παναχαϊκή - Επισκοπή 0-1
Αχαρναϊκός - Φωκικός 1-0
Πανηλειακός - Παναιγιάλειος 1-1
Γλυφάδα - Καλλιθέα 1-4

Η βαθμολογία:

1) Ολυμπιακός Βόλου 23 (19-6)
2) Χανιά 19 (12-6)
3) Καλλιθέα 20 (15-6)
4) Επισκoπή 17 (12-8)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Ηρακλής Ψαχνών 16 (10-7)
6) Παναιγιάλιος 16 (10-7)
7) Φωκικός 14 (10-10)
8) Πανηλειακός 12 (9-9)
9) Αχαρναικός 11 (9-11)
10) Παναχαϊκή 10 (5-6)
11) Αστέρας Μαγούλας 10 (6-8)
----------------------------------------------------------------------------
12) Φωστήρας 10 (7-14)
13) Βύζας Μεγάρων 6 (5-20)
14) Γλυφάδα 5 (9-20)

Η επόμενη αγωνιστική
Κυριακή 8 Δεκεμβρίου
Καλλιθέα - Αστέρας Μαγούλας
ΑΟ Χανιά - Γλυφάδα
Επισκοπή - Ολυμπιακός Βόλου
Φωκικός - Βύζας Μεγάρων
Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός

Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου
Ηρακλής Ψαχνών - Παναιγιάλειος
Φωστήρας - Πανηλειακός

Βορράς

Τα αποτελέσματα συνοπτικά:
Εθνικός Γαζώρου - Δόξα Δράμας 1-0
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Βατανιακός 0-1
Απόλλων 1926 - Ηρακλής 0-1
Πιερικός - Νίκη 2-1
Κέρκυρα - Ζάκυνθος 1-0
Τύρναβος - Καβάλα 4-2

Η βαθμολογία:

1) Κέρκυρα 24 (19-7)
2) Νίκη 20 (20-4)
3) Εθνικός Γαζώρου 18 (9-6)
4) Καρδίτσα 17 (10-8)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Τύρναβος 16 (13-14)
6) Ζάκυνθος 15 (9-14)
7) Αιγινιακός 15 (13-7)
8) Ηρακλής 14 (9-9)
9) Καλαμαριά 13 (9-12)
10) Πιερικός 12 (6-7)
11) Γιαννιτσά 9 (8-12)
----------------------------------------------------------------------------
12) Βατανιακός 8 (5-16)
13) Δόξα Δράμας 7 (4-10)
14) Καβάλα 7 (9-17)


Η επόμενη αγωνιστική:

Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου
Ζάκυνθος - Απόλλων 1926

Σάββατο 7 Δεκεμβρίου
Εθνικός Γαζώρου - Τύρναβος

Κυριακή 8 Δεκεμβρίου
Αναγ. Καρδίτσας - Βατανιακός
Ηρακλής - Αιγινιακός
Δόξα Δράμας - Πιερικός
Καβάλα - Κέρκυρα

Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου
Νίκη - Αναγ. Γιαννιτσών




Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...