Απομακρύνεται από την τριάδα ο Ολυμπιακός.
Αποτελέσματα,βαθμολογίες ...
Βορράς
Χωρίς τον Ρομάνο ο Ηρακλής ήταν άλλη ομάδα.Ο Εθνικός Γαζώρου απέσπασε σχετικά εύκολα ισοπαλία από τον γηραιό ενώ εντύπωση προκάλεσε η κατάφορη παράβαση κανονισμών διαιτησίας από τον Μπλούνα ,ο οποίος ενώ μουτζώθηκε από τον Περόνε ,του έδειξε κίτρινη κάρτα.Μάλιστα σύμφωνα με τον κανονισμό,όχι μόνο έπρεπε να αποβληθεί,αλλά να τιμωρηθεί με 4 αγωνιστικές.
Ασταμάτητη η Ζάκυνθος ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Καρδίτσας χατ τρικ του Βαρέλα και δεν δείχνει διάθεση να...«ξεφουσκώσει».
Η Λάρισα με γκολ του Πινδώνη κατάφερε να «δραπετεύσει» από το Αιγίνο με τρεις πόντους ενώ ο Πιερικός αν και καλύτερος από τον Τύρναβο απέσπασε μόλις 1 βαθμό στο Αλκαζάρ.
Αποτελέσματα,βαθμολογίες ...
Βορράς
Χωρίς τον Ρομάνο ο Ηρακλής ήταν άλλη ομάδα.Ο Εθνικός Γαζώρου απέσπασε σχετικά εύκολα ισοπαλία από τον γηραιό ενώ εντύπωση προκάλεσε η κατάφορη παράβαση κανονισμών διαιτησίας από τον Μπλούνα ,ο οποίος ενώ μουτζώθηκε από τον Περόνε ,του έδειξε κίτρινη κάρτα.Μάλιστα σύμφωνα με τον κανονισμό,όχι μόνο έπρεπε να αποβληθεί,αλλά να τιμωρηθεί με 4 αγωνιστικές.
Ασταμάτητη η Ζάκυνθος ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο της Καρδίτσας χατ τρικ του Βαρέλα και δεν δείχνει διάθεση να...«ξεφουσκώσει».
Η Λάρισα με γκολ του Πινδώνη κατάφερε να «δραπετεύσει» από το Αιγίνο με τρεις πόντους ενώ ο Πιερικός αν και καλύτερος από τον Τύρναβο απέσπασε μόλις 1 βαθμό στο Αλκαζάρ.
Αποτελέσματα:
Ηρακλής-Εθνικός Σερρών 0-0
Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας 5-1
Αιγινιακός - Λάρισα 0-1
Καλαμαριά – Φωκικός 0-0
Τίρναβος-Πιερικός 0-0
Λαμία - Ολυμπιακός Βόλου 2-1
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας
Ηρακλής-Εθνικός Σερρών 0-0
Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας 5-1
Αιγινιακός - Λάρισα 0-1
Καλαμαριά – Φωκικός 0-0
Τίρναβος-Πιερικός 0-0
Λαμία - Ολυμπιακός Βόλου 2-1
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας
1) Λαμία 19 (10-2)
2) Ζάκυνθος 16 (10-1)
3) Ηρακλής 16 (7-1)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Λάρισα 13 (8-3)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Ολυμπιακός Βόλου 10 (8-8)
6) Αιγινιακός 7 (3-5)
7) Καρδίτσα 7 (4-8)
8) Αγροτικός Αστέρας 7 (5-7)
9) Πιερικός 5 (1-7)
6) Αιγινιακός 7 (3-5)
7) Καρδίτσα 7 (4-8)
8) Αγροτικός Αστέρας 7 (5-7)
9) Πιερικός 5 (1-7)
10) Καλαμαριά 5 (3-6)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Εθνικός Γαζωρού 4 (1-3)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Εθνικός Γαζωρού 4 (1-3)
12) Φωκικός 3 (3-6)
13) Τύρναβος 3 (1-6)
Η επόμενη αγωνιστική13) Τύρναβος 3 (1-6)
Παρασκευή (12/12)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής (18:00 tv)
Φωκικός-Αγροτικός Αστέρας (16:00 tv)
Σάββατο (13/12)
Ζάκυνθος-Λαμία (15:00 tv)
Εθνικός Σερρών-Καλαμαριά (15:00)
Κυριακή (14/12)
Ολυμπιακός Βόλου-Τύρναβος (15:00)
Πιερικός -Αιγινιακός (15:00)
Ρεπό: Λάρισα
Νότος
Αποτελέσματα:
1) ΑΕΚ 18 (17-3)
2) Χανιά 16 (9-4)
3) Παναχαϊκή 15 (15-7)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Απόλλων 13 (13-7)
----------------------------------------------------------------------------
5) Παναιγιάλιος 11 (6-4)
6) Ερμιονίδα 11 (5-4)
7) Αχαρναικός 9 (9-8)
8) Ηρακλής Ψαχνών 7 (5-9)
9) Άλιμος 5 (4-7)
10) Φωστήρας 4 (5-9)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Επισκοπή 4 (6-14)
12) Καλλιθέα 2 (3-10)
13) Πανηλειακός 1 (6-17)
Η επόμενη αγωνιστική:
Κυριακή (14/12)
Φωστήρας - Ηρακλής Ψαχνών (15:00)
Απόλλων Σμύρνης - Χανιά (18:00 tv)
Ερμιονίδα - ΑΕΚ (15:00 tv)
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός (15:00)
Επισκοπή - Πανηλειακός (15:00)
Παναχαϊκή - Καλλιθέα (15:00)
Ρεπό: Άλιμος
Αποτελέσματα:
Ηρακλής Ψαχνών - Απόλλων Σμύρνης 2-1
Φωστήρας - Ερμιονίδα 1-1
ΑΕΚ - Επισκοπή 7-0
Αχαρναϊκός – Άλιμος 0-0
ΑΟ Χανιά-Παναιγιάλειος 1-0
Πανηλειακός-Παναχαϊκή 2-4
Ρεπό: Καλλιθέα
Η βαθμολογία:Φωστήρας - Ερμιονίδα 1-1
ΑΕΚ - Επισκοπή 7-0
Αχαρναϊκός – Άλιμος 0-0
ΑΟ Χανιά-Παναιγιάλειος 1-0
Πανηλειακός-Παναχαϊκή 2-4
Ρεπό: Καλλιθέα
1) ΑΕΚ 18 (17-3)
2) Χανιά 16 (9-4)
3) Παναχαϊκή 15 (15-7)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Απόλλων 13 (13-7)
----------------------------------------------------------------------------
5) Παναιγιάλιος 11 (6-4)
6) Ερμιονίδα 11 (5-4)
7) Αχαρναικός 9 (9-8)
8) Ηρακλής Ψαχνών 7 (5-9)
9) Άλιμος 5 (4-7)
10) Φωστήρας 4 (5-9)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Επισκοπή 4 (6-14)
12) Καλλιθέα 2 (3-10)
13) Πανηλειακός 1 (6-17)
Η επόμενη αγωνιστική:
Φωστήρας - Ηρακλής Ψαχνών (15:00)
Απόλλων Σμύρνης - Χανιά (18:00 tv)
Ερμιονίδα - ΑΕΚ (15:00 tv)
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός (15:00)
Επισκοπή - Πανηλειακός (15:00)
Παναχαϊκή - Καλλιθέα (15:00)
Ρεπό: Άλιμος
Βοήθησε κι εσύ το VolosFans κάνοντας κλικ σε μία από τις δύο πρώτες διαφημίσεις της αριστερής στήλης που σε ενδιαφέρει!
Μάθε πρώτος τα νέα του Ολυμπιακού κάνοντας like στο προφίλ μας στο facebook...ΤΩΡΑ!
Μάθε πρώτος τα νέα του Ολυμπιακού κάνοντας like στο προφίλ μας στο facebook...ΤΩΡΑ!