Κυριακή, 30 Μαρτίου 2014

Το πανόραμα της 26ης αγωνιστικής

μ.ε:
Φινάλε για Bορρά και Νότο!
Αποτελέσματα,βαθμολογίες και ειδική βαθμολογία playoff....

Νότος
Αυτοκτόνησε ο Παναιγιάλιος ο οποίος έμεινε εκτός play-offs μετά την ισοπαλία που παραχώρησε με την Επισκοπή.Μετά το τέλος του παιχνιδιού στο Άιγειο,ο Φωστήρας σκόραρε και πέρασε χέρι-χέρι με τον αντίπαλό του ,τον Ηρακλή Ψαχνών στα play offs.

Αποτελέσματα:

Κυριακή 30 Μαρτίου

Φωστήρας - Ηρακλής Ψαχνών 1-0
Καλλιθέα - ΑΟ Χανιά 0-0
Παναιγιάλειος - Επισκοπή 1-1
Αστέρας Μαγούλας - Φωκικός 3-2
Πανηλειακός - Αχαρναϊκός 2-1
Γλυφάδα - Παναχαϊκή 0-1
Βύζας Μεγάρων - Ολυμπιακός Βόλου 0-8

Η βαθμολογία:

1) Ολυμπιακός Βόλου 56 (54-18)
2) Χανιά 48 (29-13)
3) Φωστήρας 46 (27-19)
4) Ηρακλής Ψαχνών 44 (32-14)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Παναιγιάλιος 44 (27-19)
6) Παναχαϊκή 40 (28-21)
7) Καλλιθέα 39 (32-21)
8) Αχαρναϊκός 37 (26-22)
9) Φωκικός 36 (33-31)
10)Πανηλειακός 35 (30-28)
11) Επισκoπή 34 (30-28)
----------------------------------------------------------------------------
12) Αστέρας Μαγούλας 27 (26-36)
13) Γλυφάδα 9 (16-62)
14) Βύζας Μεγάρων 8 (17-75)

Η επόμενη αγωνιστική

Η κλήρωση των play-offs θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη


Βορράς
Τίποτα δεν άλλαξε στην βαθμολογία αφού οι 4 πρώτοι πήραν εύκολα ή δύσκολα νίκες.

Αποτελέσματα: 


Σάββατο 29 Μαρτίου

Νίκη  - Αναγ. Καρδίτσας 1-0
ΑΕΠ Ηρακλής - Ζάκυνθος 2-1
Βατανιακός - Δόξα Δράμας 2-3
Αιγινιακός - Καβάλα 5-0
Αναγ. Γιαννιτσών - Τύρναβος 0-2
Απόλλων 1926 - Εθνικός Γαζώρου 1-3
Κέρκυρα/Κασσιόπη - Πιερικός 1-0

Η βαθμολογία:

1) Κέρκυρα 59 (45-18)
2) Νίκη 56 (47-12)
3) Αιγινιακός 51 (45-15)
4) AEΠ Ηρακλής 48 (36-19)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Καρδίτσα 44 (28-20)
6) Τύρναβος 41 (27-22)
7) Καλαμαριά 37 (33-32)
8) Εθνικός Γαζώρου 35 (23-22)
9) Ζάκυνθος 31 (25-35)
10) Δόξα Δράμας 30 (22-30)
11) Πιερικός 29 (20-34)
----------------------------------------------------------------------------
12) Βατανιακός 20 (20-45)
13) Καβάλα 17 (18-49)
14) Γιαννιτσά 12 (15-51)

Η επόμενη αγωνιστική:

Η κλήρωση των play-offs θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη

Η  ειδική βαθμολογία (play offs):

1) Ολυμπιακός Βόλου 6
2) Κέρκυρα 6
-----------------------------------------------------------------------------
3) Νίκη 2
-----------------------------------------------------------------------------
4) Χανιά 1
5) Αιγινιακός 0
6) Φωστήρας 0
7) Ηρακλής Ψαχνών 0
8) ΑΕΠ Ηρακλής 0



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...