Δευτέρα, 3 Μαρτίου 2014

Το πανόραμα της 22ης αγωνιστικής

μ.ε:
Ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική.
Αποτελέσματα,βαθμολογίες και ειδική βαθμολογία playoff....


Νότος
Η Μαγούλα δεν δυσκολεύτηκε να περάσει από την Γλυφάδα και έτσι συνεχίζει να κυνηγάει τον Φωκικό και να διατηρεί κάποιες ελπίδες για σωτηρία.Αντίθετα οι γηπεδούχοι έχουν αποχαιρετίσει μαζί με τον Βύζα από τώρα την κατηγορία.E
ντός έδρας ήττα-σοκ από τον Φωστήρα με 0-1 γνώρισε η Παναχαϊκή  ένα αποτέλεσμα που έρχεται να επιβεβαιώσει το «ενός κακού μύρια έπονται». Οι Πατρινοί, που προέρχονταν από τη βαριά ήττα στο Αίγιο αλλά και από το «μένουμε, φεύγουμε» από το πρωτάθλημα, δεν μπόρεσαν να αντιμετωπίσουν με ηρεμία και καθαρό μυαλό το ματς, με αποτέλεσμα ο Φωστήρας να τους τιμωρήσει και να θέσει υποψηφιότητα για τετράδα.
Ο Πανηλειακός κέρδισε τα Ψαχνά και...ελπίζει!
O Αχαρναικός για 92 ολόκληρα λεπτά ήταν με το τρίποντο στο χέρι,για να έρθει ο Πάγκαλος και με πέναλτι να κλέψει την ισοπαλία για τα Χανιά.

Αποτελέσματα:
Γλυφάδα - Αστέρας Μαγούλας 0-3
Παναχαϊκή - Φωστήρας 0-1
Πανηλειακός - Ηρακλής Ψαχνών 1-0
Ολυμπιακός Βόλου - Παναιγιάλειος 0-1
Βύζας Μεγάρων - Καλλιθέα 0-3
Αχαρναϊκός - ΑΟ Χανιά 1-1
Επισκοπή - Φωκικός 0-1


Η βαθμολογία:

1) Ολυμπιακός Βόλου 49 (44-16)
2) Παναιγιάλιος 39 (25-15)
3) Χανιά 38 (22-12)
4) Ηρακλής Ψαχνών 37 (24-12)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Φωστήρας 36 (22-19)
6) Καλλιθέα 33 (22-19)
7) Πανηλειακός 32 (28-23)
8) Παναχαϊκή 31 (22-18)
9) Επισκoπή 30 (26-23)
10) Αχαρναϊκός 30 (21-20)
11) Φωκικός 30 (23-24)
----------------------------------------------------------------------------
12) Αστέρας Μαγούλας 23 (22-28)
13) Γλυφάδα 9 (15-53)
14) Βύζας Μεγάρων 8 (15-50)

Η επόμενη αγωνιστική

Κυριακή 9 Μαρτίου
Ηρακλής Ψαχνών - Αστέρας Μαγούλας
Καλλιθέα - Γλυφάδα
Φωστήρας - Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Χανιά - Βύζας Μεγάρων
Επισκοπή - Παναχαϊκή
Φωκικός - Αχαρναϊκός

Δευτέρα 10 Μαρτίου
Παναιγιάλειος - Πανηλειακός

Βορράς

Αποτελέσματα:
Πιερικός - Βατανιακός 1-0
Τύρναβος - Ζάκυνθος 2-0
Αναγ. Γιαννιτσών - Αναγ. Καρδίτσας 1-3
Εθνικός Γαζώρου - Νίκη 0-1
Δόξα Δράμας - Καβάλα 2-1
Καλαμαριά - Αιγινιακός 1-1
Κέρκυρα - ΑΕΠ Ηρακλής 0-1

Η βαθμολογία:

1) Κέρκυρα 47 (36-15)
2) Νίκη 44 (36-12)
3) AEΠ Ηρακλής 42 (31-15)
4) Αιγινιακός 41 (34-14)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Καρδίτσα 40 (24-14)
6) Εθνικός Γαζώρου 32 (19-16)
7) Τύρναβος 32 (20-19)
8) Ζάκυνθος 31 (22-26)
9) Καλαμαριά 31 (27-26)
10) Πιερικός 23 (16-30)
11) Δόξα Δράμας 21 (12-26)
----------------------------------------------------------------------------
12) Καβάλα 17 (16-34)
13) Βατανιακός 14 (13-36)
14) Γιαννιτσά 12 (14-38)


Η επόμενη αγωνιστική:

Παρασκευή 7 Μαρτίου
Ζάκυνθος - Κέρκυρα

Κυριακή 9 Μαρτίου
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός
Βατανιακός - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Νίκη - Πιερικός
Δόξα Δράμας - Εθνικός Γαζώρου
Καβάλα - Τύρναβος

Δευτέρα 10 Μαρτίου
ΑΕΠ Ηρακλής - Απόλλων 1926


Η  ειδική βαθμολογία (play offs):

1) Ολυμπιακός Βόλου 6
2) Κέρκυρα 5
-----------------------------------------------------------------------------
3) Παναιγιάλιος 1
-----------------------------------------------------------------------------
4) Νίκη 1
5) Ηρακλής Ψαχνών 0
6) Αιγινιακός 0
7) Χανιά 0
8) ΑΕΠ Ηρακλής 0



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...