Κυριακή, 10 Νοεμβρίου 2013

To πανόραμα της 7ης αγωνιστικής

μ.ε:
O Oλυμπιακός δεν κατάφερε και πάλι να «πιάσει» κορυφή.
Πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 0-0 στα Ψαχνά απογοητεύοντας τους 800 φίλους του που βρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου.

Η Καλλιθέα με γκολ του Καραλή στο 56' ,κέρδισε την Επισκοπή ,και τα Χανιά «πέρασαν» από την έδρα του Φωστήρα.

Στο Αίγιο o Παναιγιάλιος παραχώρησε την τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία ,αυτή την φορά στον μαχητικό Φωκικό ,ο οποίος μάλιστα προηγήθηκε 6΄,αλλά πολύ γρήγορα ο Φλίγκος ισοφάρισε.Mαγούλα και Αχαρναικός αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.



Νότος


Tα αποτελέσματα συνοπτικά:

Παναιγιάλειος - Φωκικός 1-1
Αστέρας Μαγούλας - Αχαρναϊκός 0-0
Ηρακλής Ψαχνών - Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Φωστήρας - ΑΟ Χανιά 0-2
Καλλιθέα - Επισκοπή 1-0
Πανηλειακός - Παναχαϊκή 1-0
Γλυφάδα - Βύζας Μεγάρων 3-1



Η βαθμολογία:

1) Παναιγιάλιος 15 (9-3)
2) Ολυμπιακός Βόλου 14 (11-4)
3) Επισκoπή 13 (10-6)
4) Πανηλειακός 13 (7-5)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Χανιά 12 (8-5)
6) Ηρακλής Ψαχνών 11 (8-6)
7) Καλλιθέα 10 (7-4)
8) Φωστήρας 9 (6-8)
9) Φωκικός 8 (7-8)
10) Αχαρναικός 8 (7-7)
11) Παναχαϊκή 6 (3-4)
----------------------------------------------------------------------------
12) Αστέρας Μαγούλας 5 (4-7)
13) Γλυφάδα 4 (6-13)
14) Βύζας Μεγάρων 3 (4-15)

Η επόμενη αγωνιστική

Κυριακή 17 Νοεμβρίου

Γλυφάδα - Ηρακλής Ψαχνών
Ολυμπιακός Βόλου - Πανηλειακός
Βύζας Μεγάρων - Αστέρας Μαγούλας
Παναχαϊκή - Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός - Καλλιθέα
Φωκικός - Φωστήρας
Επισκοπή - ΑΟ Χανιά

Βορράς

Τα αποτελέσματα συνοπτικά:


Κυριακή 10 Νοεμβρίου

Αναγ. Καρδίτσας - Πιερικός 1-0
Αναγ. Γιαννιτσών - Εθνικός Γαζώρου 1-1
Αιγινιακός - Τύρναβος 3-3
Βατανιακός - Καβάλα 1-1
Νίκη  - Ζάκυνθος 5-0
Απόλλων 1926 - Κέρκυρα 1-2
Ηρακλής - Δόξα Δράμας 1-1



Η βαθμολογία:

1) Κέρκυρα 21 (17-3)
2) Νίκη 16 (14-4)
3) Καλαμαριά 13 (8-7)
4) Καρδίτσα 12 (6-5)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Εθνικός Γαζώρου 11 (7-6)
6) Τύρναβος 10 (8-9)
7) Ζάκυνθος 9 (5-13)
8) Αιγινιακός 8 (7-5)
9) Ηρακλής 8 (7-8)
10) Πιερικός 7 (2-4)
11) Καβάλα 6 (7-10)
----------------------------------------------------------------------------
12) Δόξα Δράμας 6 (4-8)
13) Βατανιακός 5 (3-13)
14) Γιαννιτσά 4 (8-10)


Η επόμενη αγωνιστική:

Σάββατο 16 Νοεμβρίου
Δόξα Δράμας - Ζάκυνθος

Κυριακή 17 Νοεμβρίου

Απόλλων 1926 - Αναγέννηση Καρδίτσας
Πιερικός - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Κέρκυρα - Αιγινιακός
Εθνικός Γαζώρου - Βατανιακός
Καβάλα - Νίκη

Δευτέρα 18 Νοεμβρίου
Τύρναβος - Ηρακλής













Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...