Κυριακή, 24 Νοεμβρίου 2013

Το πανόραμα της 9ης αγωνιστικής

μ.ε:

Καλλιθέα και  Χανιά πλασαρίστηκαν στην προνομιούχα τετράδα!
Αποτελέσματα και βαθμολογίες....
Μαγούλα και Γλυφάδα μοιράστηκαν βαθμούς με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται δίκαια για την διαιτησία.
Σε ένα πραγματικό ντέρμπι τα Χανιά μπροστά σε 1000 φίλους τους κέρδισαν τον Αχαρναικό πραγματοποιώντας την ανατροπή στο 92'.
Ακόμα ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις καθυστερήσεις ήταν αυτό της Άμφισσας.Στο 94΄ο Αλβάρεζ έδωσε το τρίποντο στους γηπεδούχους με τους 200 φίλους των γηπεδούχων να παραληρούν στην εξέδρα.
Η Καλλιθέα δύσκολα κατάβαλε την αντίσταση του Βύζα.Τέλος Φωστήρας και Παναχαική μοιράστηκαν βαθμούς σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις.

Νότος

Tα αποτελέσματα συνοπτικά:
Αστέρας Μαγούλας - Γλυφάδα 1-1
ΑΟ Χανιά - Αχαρναϊκός 2-1
Φωκικός - Επισκοπή 2-1
Ηρακλής Ψαχνών - Πανηλειακός 0-0
Καλλιθέα - Βύζας Μεγάρων 2-1
Φωστήρας - Παναχαϊκή 0-0
Παναιγιάλειος - Ολυμπιακός Βόλου 0-1


Η βαθμολογία:

1) Ολυμπιακός Βόλου 20 (14-5)
2) Καλλιθέα 17 (11-5)
3) Χανιά 16 (10-6)
4) Παναιγιάλιος 15 (9-6)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Ηρακλής Ψαχνών 15 (10-7)
6) Επισκoπή 14 (11-8)
7) Φωκικός 14 (10-9)
8) Πανηλειακός 11 (8-8)
9) Παναχαϊκή 10 (5-5)
10) Φωστήρας 10 (6-9)
11) Αστέρας Μαγούλας 9 (6-8)
----------------------------------------------------------------------------
12) Αχαρναικός 8 (8-11)
13) Βύζας Μεγάρων 6 (5-18)
14) Γλυφάδα 5 (8-16)

Η επόμενη αγωνιστική

Σάββατο 30 Νοεμβρίου
Αστέρας Μαγούλας - Ηρακλής Ψαχνών

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου
Ολυμπιακός Βόλου - Φωστήρας
Βύζας Μεγάρων - ΑΟ Χανιά
Παναχαϊκή - Επισκοπή
Αχαρναϊκός - Φωκικός

Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου
Πανηλειακός - Παναιγιάλειος
Γλυφάδα - Καλλιθέα

Βορράς

Τα αποτελέσματα συνοπτικά:
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-1
Αιγινιακός - Απόλλων 1926 2-0
Νίκη  - Εθνικός Γαζώρου 0-0
Ζάκυνθος - Τύρναβος 3-0
Καβάλα - Δόξα Δράμας 0-0
Βατανιακός - Πιερικός 1-2
Ηρακλής - Κέρκυρα 1-0

Η βαθμολογία:

1) Κέρκυρα 21 (18-7)
2) Νίκη 20 (19-2)
3) Καρδίτσα 16 (9-7)
4) Εθνικός Γαζώρου 15 (8-6)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Ζάκυνθος 15 (9-13)
6) Αιγινιακός 14 (12-6)
7) Καλαμαριά 13 (9-11)
8) Τύρναβος 13 (9-12)
9) Ηρακλής 11 (8-9)
10) Γιαννιτσά 9 (8-11)
11) Πιερικός 9 (4-6)
----------------------------------------------------------------------------
12) Δόξα Δράμας 7 (4-9)
13) Καβάλα 7 (7-13)
14) Βατανιακός 5 (4-16)


Η επόμενη αγωνιστική:

Σάββατο 30 Νοεμβρίου
Εθνικός Γαζώρου - Δόξα Δράμας

Κυριακή 1 Δεκεμβρίου
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Αναγέννηση Γιαννιτσών - Βατανιακός
Απόλλων 1926 - Ηρακλής
Πιερικός - Νίκη
Κέρκυρα - Ζάκυνθος
Τύρναβος - Καβάλα






Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...