Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2013

Ηττήθηκαν οι γυναίκες

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου από τον Εργοτέλη για τη δεύτερη αγωνιστική της Α' Εθνικής του γυναικείου πρωταθλήματος.
Οι «ερυθρόλευκες» ήταν ανώτερες στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά δεν κατάφεραν να γλιτώσουν την ήττα.

Ο Βόλος προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με την Βέτσικα, για να ισοφαρίσει ο Εργοτέλης στο 25ο λεπτό με την Κυδωνάκη. Λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου οι "ερυθρόλευκες" είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν εκ νέου όμως το σουτ της Λόγου σταμάτησε στο δοκάρι.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελείωσει ισόπαλο, το αυτογκόλ της Γουγούσης στο 88ο λεπτό έγυρε την... πλάστιγγα προς τη μεριά του Εργοτέλη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Στριλιγγά, Μπαρμπουδάκη, Δούκα, Μ. Κυδωνάκη, Τριβυζάκη, Β. Κυδωνάκη, Νικηταρά, Ξέρα, Στραγάκη, Σαλίγκου, Αραπτσιάκη.
ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Γουγούση, Βέτσικα, Κόντου, Οικονόμου, Μπαλαμούτη, Χατζηλιόντα, Σύρμου, Λόγου, Γάτσιου (70' Αλεξοπούλου), Τσιρδάνη.