Η εξαφάνιση των κάδων απορριμάτων από τον Βόλο υποψίασε πολλούς αναγνώστες μας οι οποίοι μας έστειλαν πλειάδα ηλεκτρονικών μηνυμάτων.
Σε επικοινωνία που είχαμε με τον υπεύθυνο καθαριότητας του Δήμου Βόλου ξεκαθαρίστηκε πως το μάζεμα των κάδων έγινε όχι για τον φόβο επεισοδίων αναλόγως της αυριανής απόφασης,αλλά λόγω της τελετής έναρξης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος συγχρονισμένης κολύμβησης.
Πάντως πρέπει να σημειωθεί πως από την Γαζή και κάτω(αρκετά μακριά από την παραλία που θα γίνει η τελετή) ,δεν υπάρχουν πράσινοι ή μπλε κάδοι....
Σε επικοινωνία που είχαμε με τον υπεύθυνο καθαριότητας του Δήμου Βόλου ξεκαθαρίστηκε πως το μάζεμα των κάδων έγινε όχι για τον φόβο επεισοδίων αναλόγως της αυριανής απόφασης,αλλά λόγω της τελετής έναρξης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος συγχρονισμένης κολύμβησης.
Πάντως πρέπει να σημειωθεί πως από την Γαζή και κάτω(αρκετά μακριά από την παραλία που θα γίνει η τελετή) ,δεν υπάρχουν πράσινοι ή μπλε κάδοι....