Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2022

"To έσωσε" στο 92'

Στις καθυστερήσεις γλύτωσε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα ο Ολυμπιακός.

Οι ερυθρόλευκοι αγωνιστήκαν στο γήπεδο του ΠΑΟΝΕ με αντίπαλο κάποιον Κεραυνό Αγγελοχωρίου ,που πέρα του άγνωστου της υπόθεσης ,έχει μια αξιοπρόσεκτη ομάδα για τα δεδομένα της Γ Εθνικής.

Ο Ολυμπιακός είχε ένα καλό ημίχρονο (το δεύτερο) και τουλάχιστον δεν ηττήθηκε με το γκολ ισοφάριση του Αναστασίου στο 92'

Έτσι η ομάδα μας απέφυγε την προτελευταία θέση της βαθμολογίας και συνεχίζει να παλεύει για την σωτηρία της.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με γκολ του Ντινιωτάκη άμεσα στο 17΄το γκολ των γηπεδούχων .αλλά η ομάδα της Θεσσαλονίκης ξαναπροηγήθηκε  στο 35'.

Τελικά ο Ολυμπιακός εκμεταλλεύτηκε το καλό του β ημίχρονο ,έστω στις καθυστερήσεις, και με γκολ του Αναστασίου στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ: Παπαδόπουλος, Πορτοκαλάς, Ιωσηφίδης (78΄Μουρατίδης), Πολυζάς, Νικολίτσας Γ., Νικολαΐδης, Μεληκιώτης (73΄Σ.Νικολίτσας), Κατσιάκης, Μετάι, Θεοδωρίδης, Φροσύνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Καβουσάκης, Σκοπελίτης, Διαμαντόπουλος (61΄Θεοδωρόπουλος), Ακριβόπουλος (61΄Σταμπουλής), Παπαϊωάννου, Ψιάνος, Κόλα, Καρατσόλης, Αναστασίου, Ντινιωτάκης, Κατσαγεωργίου(46΄Μυλωνάς).