Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου 2021

Φιλική επικράτηση στην Ευξεινούπολη!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Δήμητρας Ευξεινούπολης σε προπονητικού χαρακτήρα αγώνα.

Ο Γιώργος Βαζάκας παρέταξε δύο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο και...πειραματίστηκε με θέσεις και σχηματισμούς.

Η ομάδα έδειξε πως ακόμα δεν είναι έτοιμη αφού λείπουν οι αυτοματισμοί και το επιθετικό πλάνο.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα παρατάχθηκε με τους Ξενοδόχοφ στο τέρμα , τον Γραικό αριστερό μπακ, τον Σκοπελίτη δεξί μπακ ,τους  Μαρκοπουλιώτη και Στάμου στο κέντρο της άμυνας  τον Κόλα ως μοναδικό αμυντικό χαφ και τους Σουλεϊμάν, Ξύδα και Κουντουριώτη επιθετικά χαφ ,τον  Χάσεκ επιτελικό μέσο και τον Βερνάρδο σέντερ φορ.

Ο Χάσεκ στο 20' έκανε το 1-0 με σουτ έξω από την περιοχή σε ένα ημίχρονο που δεν είχε τις πολλές ευκαιρίες.

Στο β μέρος  στο τέρμα ήταν ο Κωνσταντίνου, o Nα αριστερό μπακ, oι Βαλέντε και Παπακώστας κεντρικοί αμυντικοί ο Ασλανίδης δεξί μπακ οι Κόμνος και Ντιαμπί ως αμυντικά χαφ ,οι Χατζηπιρπιρίδης και Χατζής ως εξτρέμ ο  Σιαφά σέτερ φορ και ο Μπάτροβιτς "δεκάρι".

Στο 58' η ομάδα μας έκανε το 0-2 μετά από συνδυασμό των Σιαφά και Χατζή αλλά 10 λεπτά αργότερα η Δήμητρα μείωσε με αυτογκολ του Παπακώστα.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο έπαιξε και ο Μπέικος.