Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2012

H 4η αγωνιστική της FL

Ολοκληρώθηκε το πρώτο...μισό της 4ης αγωνιστικής με φυσιολογικά αποτελέσματα.
Όταν ο Φωκικός χρειάζεται να κάνει παιχνίδι και έχει απέναντί του μια σχετικά καλή ομάδα ,τότε δεν έχει τύχη.Μπροστά σε 1.500 θεατές στην Άμφισσα ο Παναιτωλικός πήρε το διπλό με σκορ 0-1 με γκολ του Σφακιανάκη.
Στο «θρίλερ» της ημέρας η Καλλιθέα πήρε την νίκη απέναντι στα Γιαννιτσά με 3-2 με τα τρία τελευταία γκολ να σημειώνονται στα έξι τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η Καβάλα «πέρασε» και από την Κάτω Αχαγιά με σκορ 0-1 και «ανεβαίνει»,όπως και ο Εργοτέλης ο οποίος αποδεικνύεται «στρωμένος».Μπροστά σε 400 φίλους κέρδισε με σκορ 1-0 τον Απόλλων Σμύρνης.

Βύζας και Εθνικός Γαζώρου «κόλλησαν» στο μηδέν στα Μεγάρα.

Μπροστά σε 2.000 φιλάθλους έγινε το παιχνίδι στο Πανθεσσαλικό.Η αστυνομία σταμάτησε τα λεωφορεία των οργανωμένων του Ηρακλή φοβούμενη επεισόδια με τους οπαδούς του Ολυμπιακού Βόλου,λόγω των προσφάτων γεγονότων στο φιλικό του Καυτατζογλείου. Αγωνιστικά η Νίκη κέρδισε 1-0 με γκολ στις καθυστερήσεις.