Το δημοσίευμα του VolosFans.com επιβεβαίωσε με σημερινές του δηλώσεις ο πρόεδρος του Ολυμπιακού Βόλου κος Παναγιώτης Μποτσιβάλης σε τοπικό αθλητικό ραδιοσταθμό.
Οι δηλώσεις του προέδρου αναλυτικά:
«Τη Δευτέρα θα πάμε στην UEFA, μετά έχουμε το CAS. Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν πρόκειται να δηλώσει συμμετοχή στη Δ’ Εθνική. Ποτέ…!
Θα συνεχίσουμε τον δικό μας αγώνα και ας είναι άνισος. Δεν μας ενδιαφέρει τι προσωπικά μπορεί να έχει ο Αχιλλέας Μπέος με τη δικαιοσύνη. Ας πολεμήσει και αν έχει δίκιο να το βρει.
Ξέρουν ότι παρανομούν στην ΕΕΑ, για αυτό δεν βγάζουν το σκεπτικό. Οι εχθροί μας είναι δύο. Η Super League μαζί με το κράτος. Θέλουν να πληρώσουν τη νύφη δύο ομάδες. Κάθε ημέρα βγαίνουν κατηγορίες και για άλλες ομάδες. Να μας πουν ποια κάθαρση θέλουν να κάνουν».