Δευτέρα 7 Δεκεμβρίου 2015

Το πανόραμα της 11ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική ημέρα.
Ο Παναιγιάλειος επικράτησε στο ντέρμπι της Πάτρας επί της Παναχαικής με 0-1 ,ενώ ο Απόλλωνας σε ένα κακό παιχνίδι πήρε το πέμπτο συνεχόμενο τρίποντο ,αυτή την φορά κερδίζοντας τον Αγροτικό Αστέρα ο οποίος έπαιξε με δέκα παίκτες από το 36' λόγω αποβολής του Οικονόμου.

Στο Μενίδι τα Τρίκαλα ανέτρεψαν στο 89' το εις βάρος τους 1-0 του πρώτου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για την διαιτησία του Μακρυπόδη και τις δύο ομάδες να τελειώνουν τον αγώνα με δέκα παίκτες.

Η Ελευσίνα σημείωσε την δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα απέναντι στην Ζάκυνθο ,ενώ η Λαμία και αυτή στο 91' έκανε την ανατροπή στην έδρα της με την Καρδίτσα με τους Θεσσαλούς να διαμαρτύρονται για το γκολ-πέναλτι με το οποίο έγινε το 2-1 και το οποίο μόνο...χέρι δεν ήταν.

Ο Ολυμπιακός σκαρφάλωσε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας,αλλά η διαφορά από τηνδεύτερη προνομιούχα θέση παρέμεινε στους έξι βαθμούς.

Η Κασσιόπη ήταν πολύ καλύτερη της Λάρισας και θα μπορούσε να διπλασιάσει το τέρμα του Ζορμπά αλλά η εικόνα της αδικήθηκε από τις εντολές Βοσνιάδη για τις κλασσικές πλέον "κράμπες" που υποχρέωσε τον διαιτητή να κρατήσει 9 λεπτά καθυστερήσεις.