Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2015

Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε η 3η αγωνιστική της football league....

...και μάλιστα με έκπληξη ,αφού ο Αχαρναικός "πέρασε" με τρίποντο από την Ριζούπολη με γκολ του Ομπράντοβιτς στο 92'.Ο Απόλλωνας είχε δοκάρι στο 92.
Υγιεινό περίπατο έκανε η Κάσσιόπη Κέρκυρας στην Ελευσίνα όπου επιβλήθηκε του Πανελευσινιακού με 0-3 με χατ τρικ του Ντουαλά.Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Μπλάνκο στο 88'.
Σε ένα κακό παιχνίδι η Λάρισα κέρδισε στο Αίγιο με γκολ του Λαμπρόπουλου.
Μπροστά σε 2500 φίλους τους τα Τρίκαλα κέρδισαν την Καλλιθέα με γκολ σε κάθε ημίχρονο με τέρματα του Ριζογιάννη και του Σταφάνοβιτς.
Η Λαμία κρατούσε τη νίκη στο άδειο Παγκρήτιο, αλλά ο Παμλίδης έγραψε το τελικό 1-1 στο 87’ και χάρισε τον βαθμό στον Εργοτέλη. Χαμένο πέναλτι για την ομάδα τους φιλοξενούμενους,ενώ κάθε ομάδα είχε και από μία αποβολή.
Με γκολ του Μοσχάκη στις καθυστερήσεις κέρδισε 1-0 την Παναχαϊκή στην Καρδίτσα η τοπική ομάδα σε ένα γήπεδο βούρκο.

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της τοπικής ομάδας με τον Κισσαμικό στην Ζάκυνθο.
Οι «σταχυοφόροι» του Αγροτικού πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-1 του Πανσερραϊκού εκτός έδρας. Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με γκολ των Γιέσιτς και Βελλίνη ,ενώ είχαν και δοκάρι.