Δευτέρα, 28 Σεπτεμβρίου 2015

Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής

μ.ε:
Κουτσουρεμένη ήταν η πρώτη αγωνιστική. (βίντεο)
Δύο αγώνες δεν διεξήχθησαν ποτέ λόγω...ΕΕΑ και θα ορισθούν ως εμβόλιμες.

Η νίκη της Κασσιόπης στο 93' με γκολ του Γκόμεζ άνοιξε την αυλαία,σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αλλά δυσκολεύτηκαν πολύ απέναντι στην μαχητική ομάδα του Νίκου Παντέλη που στο παρά ένα θα εκμεταλλεύοταν το βαρύ τερέν,αλλά τελικά δεν τα κατάφερε να πάρει βαθμό.
Η Λάρισα κέρδισε την Λαμία 3-0 ,με γκολ των Μαρουκάκη και Μπουντόπουλου και την Λαμία να φωνάζει για ένα ακυρωθέν γκολ και μία αυστηρή απόβολή.Η ήττα της Λαμίας οδήγησε σε τον Σούλη Παπαδόπουλο...σε έξοδο.
Η Ζάκυνθος με πρωταγωνιστή τον Ζαιρή απεδείχθη σκληρό καρύδι στην Ριζούπολη.Οι νησιώτες προηγήθηκαν 0-1 αλλά ο Απόλλων με Φαρινόλα ,Βάντερσον και Τζιώρα έκαναν την ανατροπή.
Τα Τρίκαλα έσωσαν τον βαθμό στο 92' με τον νεοφώτιστο Κισσαμικό,ενώ τα άλλα δύο παιχνίδια έληξαν στο μηδέν.
Ένα θεαματικό γκολ του Χατζηηλιάδη καθόρισε το ντέρμπι της Κρήτης στο άδειο Παγκρήτιο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Κασσιόπη - Καλλιθέα 1-0
Λάρισα  - Λαμία 3-0
Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός 0-0
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αγροτικός Αστέρας 0-0
Τρίκαλα - Κισσαμικός 2-2
Απόλλων Σμύρνης - Ζάκυνθος 3-2
Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός Βόλου αν.
Πανελευσινιακός - Παναχαϊκή αν.
Εργοτέλης - Χανιά 0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ


1) Λάρισα  3 (3-0)
2) Κασσιόπη   3 (1-0)
--------------------------
3) Απόλλων Σμύρνης 3 (3-2)
4) Χανιά  3 (1-0)
5) Αγροτικός Αστέρας 1 (0-0)
6) Κισσαμικός 1 (2-2)
7) Αναγέννηση Καρδίτσας 1 (0-0)
8) Αχαρναικός 1 (0-0)
9) Τρίκαλα 1 (2-2)
10) Ολυμπιακός Βόλου* 0 (0-0)
11) Παναιγιάλειος 0 (0-0)
12) Καλλιθέα  0 (0-1)
13) Εργοτέλης  0 (0-1)
14) Πανελευσινιακός*  0 (0-0)
----------------------------
15) Πανσερραϊκός*  0 (0-0)
16) Παναχαϊκή* 0 (0-0)
17) Ζάκυνθος 0 (2-3)
18) Λαμία 0 (0-3)
    *Παιχνίδια λιγότερα

    2η αγωνιστική 

    Παρασκευή 2 Οκτωβρίου

    Λαμία - Παναιγιάλειος18:00 TV

    Σάββατο 3 Οκτωβρίου

    Ζάκυνθος - Ολυμπιακός Βόλου 16:00 TV

    Κυριακή 4 Οκτωβρίου 16:00

    Λάρισα - Πανελευσινιακός
    Παναχαϊκή - Κασσιόπη αν.
    Καλλιθέα - Αναγέννηση Καρδίτσας
    Αγροτικός Αστέρας - Τρίκαλα
    Κισσαμικός - Πανσερραϊκός αν.
    Αχαρναικός - Εργοτέλης

    Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 18:00

    Χανιά - Απόλλων Σμύρνης



    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...