Τρίτη, 14 Οκτωβρίου 2014

Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής

μ.ε:
Λίγα γκολ και πολλές ισοπαλίες ανέδειξε η πρεμιέρα της football league.
Αποτελέσματα,βαθμολογίες ...
Δεν έλειψαν τα παράπονα για την διαιτησία με Πιερικό και Φωστήρα να φωνάζουν δικαιολογημένα.

Βορράς

Αποτελέσματα:
Λαμία - Αγροτικός Αστέρας 1-0
Λάρισα - Καλαμαριά 2-0
Εθνικός Γαζώρου - Αιγινιακός 0-0
Πιερικός - Ηρακλής 0-1
Αναγέννηση Καρδίτσας - Τίρναβος 0-0
Ολυμπιακός Βόλου -  Ζάκυνθος 0-2
Ρεπό: Φωκικός

Η βαθμολογία:

1) Ζάκυνθος 3 (2-0)
2) Λαμία 3 (1-0)
3) Ηρακλής 3 (1-0)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Λάρισα 3 (2-0)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Εθνικός Γαζωρού 1 (0-0)
6) Τύρναβος 1 (0-0)
7) Καρδίτσα 1 (0-0)
8) Αιγινιακός 1 (0-0)
9) Πιερικός 0 (0-1)
10) Φωκικός 0 (0-0)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Καλαμαριά 0 (0-2)
12) Αγροτικός Αστέρας 0 (0-1)
13) Ολυμπιακός Βόλου 0 (0-2)


Η επόμενη αγωνιστική

Φωκικός – Λαμία
Αγροτικός Αστέρας – ΑΕΛ
Απόλλων 1926 – Πιερικός
Αιγινιακός – Αναγ. Καρδίτσας
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου
Τύρναβος – Ζάκυνθος
Ρεπό: Εθνικός Γαζώρου


Νότος

Αποτελέσματα: 

Κυριακή 16.00
Φωκικός - Λαμία
Απόλλων Καλαμαριάς - Πιερικός
Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Τίρναβος - Ζάκυνθος
Δευτέρα (20/10)
16.00: Αγροτικός Αστέρας - ΑΕΛ ΟΤΕ TV
18.00: Ηρακλής - Ολυμπιακός Βόλου ΟΤΕ TV
Ρεπό: Παναχαϊκή

Η βαθμολογία:

1) Ηρακλής Ψαχνών 3 (2-0)
2) ΑΕΚ 3 (1-0)
3) Απόλλων 3 (1-0)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Πανηλειακός 1 (1-1)
----------------------------------------------------------------------------
5) Επισκοπή 1 (1-1)
6) Αχαρναικός 1 (1-1)
7) Άλιμος 1 (1-1)
8) Ερμιονίδα 1 (1-1)
9) Χανιά 1 (0-0)
10) Παναιγιάλιος 0 (0-1)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Καλλιθέα 0 (0-2)
12) Φωστήρας 0 (0-1)
13) Παναχαϊκή 0 (0-0)


Η επόμενη αγωνιστική:

Παρασκευή 17/10
17.00: Παναχαϊκή - Ηρακλής Ψαχνών  OTE TV
17.00: Χανιά - Φωστήρας
19.00: Πανηλειακός - Παναιγιάλειος ΟΤΕ TV
Κυριακή (19/10)
16.00: Αχαρναϊκός - Ερμιονίδα
18.00: ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης ΟΤΕ TV
Τετάρτη (22/10)
16.00: Καλλιθέα - Άλιμος
Ρεπό: Επισκοπή






Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...