Σάββατο 1 Μαρτίου 2014

Σκόνταψαν οι Νέοι!

Σκόνταψε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού Βόλου στο σημερινό παιχνίδι με τα Χανιά...
...που διεξήχθη στο βοηθητικό του ΕΑΚ για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Football League.

Οι "ερυθρόλευκοι" είχαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 15ο λεπτό, αλλά ο Μπόρας αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε.
Σαν να μην έφτανε αυτό, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο 27ο λεπτό βάζοντας δύσκολα στον Ολυμπιακό Βόλου. Τελικά η ομάδα του Θωμά Μακρή ισοφάρισε στο 45ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντινούπουλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός Βόλου πίεσε για δεύτερο γκολ το οποίο όμως δεν ήρθε και έτσι το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Ξανθάς, Δημητριάδης, Αναστασίου, Καψιώτης (35' λ.τ. Πολυχρόνου), Γαρυφάλλου (63' Ντόντος, 83' Καπούλας), Γιαουπλάρι, Μπόρας, Κεσίδης (55' Μπάσαρι), Ζέρης, Σαμαράς, Ντινόπουλος.