Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

Κορυφή για τους Νέους

Οι Νέοι του Ολυμπιακού Βόλου επικράτησαν του μέχρι σήμερα πρωτοπόρου του πρωταθλήματος, Αχαρναϊκού με σκορ 2-1.
Το παιχνίδι έγινε μπροστά σε 400 φίλους της ομάδας που μισογέμισαν το βοηθητικό του ΕΑΚ.

Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν μόλις στο 13ο λεπτό με τον Άγγελο Κολημήτρα να ευστοχεί από τα 11 μέτρα, σε πέναλτι που κέρδισε ο Ζέρης. Στο 68' ο Σαμαράς με όμορφη ατομική ενέργεια διπλασίασε τα γκολ για την ομάδα του, ενώ στο 75' ο Σκοπελίτης στάθηκε άτυχος, όταν το σουτ που επιχείρησε τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αχαρναϊκού.

Η ομάδα του Μενιδίου διαμόρφωσε το τελικό 2-1 με τον Μακρυγιάννη στο 85ο λεπτό του αγώνα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Ξανθάς, Δημητριάδης, Αναστασίου, Γιαουπλάρι, Γαρυφάλλου, Κολημήτρας, Κεσίδης(78' Γάτσιος), Ζέρης(88' Καραΐσκος), Ντινόπουλος(88' Παγώνης), Σκοπελίτης, Σαμαράς(72' Μπάσαρι).
ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Παναγόπουλος, Ιωακειμίδης, Μαναλής, Πάπα-Γιώργο, Δημόπουλος, Συρανίδης, Κολονέρος, Παπαδόπουλος, Θεοδώρου, Μακρυγιάννης, Αγγελιδάκης