Δευτέρα, 13 Ιανουαρίου 2014

Το πανόραμα της 15ης αγωνιστικής

μ.ε:

Ολοκληρώθηκε η 15η ημέρα...
Στους 9 βαθμούς αύξησε ο Ολυμπιακός την διαφορά από τον δεύτερο,στους 12 από τον τέταρτο.
Αποτελέσματα και βαθμολογίες....

Νότος
Η Παναχαική ήταν καλύτερη,η Καλλιθέα όμως «έφυγε » με τον βαθμό από την Πάτρα.
Ο Φωκικός κέρδισε τα Χανιά στην Άμφισσα.Βύζας Μεγάρων και Παναιγιάλειος έμειναν στο 1-1 στα Μέγαρα.
Ο Ηρακλής Ψαχνών επιβλήθηκε 2-0 της Επισκοπής και παραμένει σε τροχιά πλέι οφ.
Ο Φωστήρας ήταν ο νικητής του αθηναϊκού ντέρμπι στο Μενίδι.Με γκολ του Σαχλάρι η ομάδα του Ταύρου έφυγε με το τρίποντο και άφησε την ομάδα του Γιώργου Βαζάκα στην 10η θέση.

Tα αποτελέσματα: 
Αχαρναϊκός - Φωστήρας 0-1
Ηρακλής Ψαχνών - Επισκοπή 2-0
Φωκικός - ΑΟ Χανιά 1-0
Βύζας - Παναιγιάλειος 1-1
Ολυμπιακός Βόλου - Αστέρας Μαγούλας 3-2
Παναχαϊκή - Καλλιθέα 0-0
Γλυφάδα - Πανηλειακός 0-7

Η βαθμολογία:

1) Ολυμπιακός Βόλου 38 (35-10)
2) Χανιά 29 (17-7)
3) Ηρακλής Ψαχνών 27 (15-8)
4) Καλλιθέα 26 (19-11)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Επισκoπή 23 (16-16)
6) Φωκικός 23 (18-14)
7) Παναχαϊκή 23 (16-10)
8) Παναιγιάλιος 21 (12-11)
9) Φωστήρας 19 (14-18)
10) Πανηλειακός 16 (16-19)
11) Αχαρναικός 15 (14-19)
----------------------------------------------------------------------------
12) Αστέρας Μαγούλας 14 (12-15)
13) Βύζας Μεγάρων 8 (12-32)
14) Γλυφάδα 5 (10-37)

Η επόμενη αγωνιστική

Παρασκευή 17 Ιανουαρίου
ΑΟ Χανιά - Παναχαϊκή
Καλλιθέα - Ολυμπιακός Βόλου

Σάββατο 18 Ιανουαρίου
Αστέρας Μαγούλας - Πανηλειακός

Κυριακή 19 Ιανουαρίου
Φωκικός - Ηρακλής Ψαχνών
Επισκοπή - Αχαρναϊκός
Φωστήρας - Βύζας Μεγάρων
Παναιγιάλειος - Γλυφάδα


Βορράς

Κυριακή
Αναγέννηση Καρδίτσας - Δόξα Δράμας 0-0
Καβάλα - Ζάκυνθος 1-0
Τύρναβος - Νίκη 0-0
Κέρκυρα - Βατανιακός 4-3
Πιερικός - Αιγινιακός 1-5
Απόλλων 1926 - Αναγέννηση Γιαννιτσών 4-1
Εθνικός Γαζώρου - Ηρακλής 0-2

Η βαθμολογία:

1) Κέρκυρα 39 (31-11)
2) Νίκη 31 (26-6)
3) Ηρακλής 27 (17-11)
4) Εθνικός Γαζώρου 25 (13-11)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Καρδίτσα 25 (13-11)
6) Καλαμαριά 22 (20-18)
7) Αιγινιακός 22 (23-12)
8) Τύρναβος 22 (15-16)
9) Ζάκυνθος 19 (12-19)
10) Δόξα Δράμας 17 (10-14)
11) Πιερικός 13 (9-19)
----------------------------------------------------------------------------
12) Καβάλα 12 (11-23)
13) Γιαννιτσά 9 (12-25)
14) Βατανιακός 9 (10-26)

Η επόμενη αγωνιστική:

Σάββατο 18 Ιανουαρίου
Αιγινιακός - Αναγέννηση Γιαννιτσών

Κυριακή 19 Ιανουαρίου
Καβάλα - Αναγέννηση Καρδίτσας
Δόξα Δράμας - Τύρναβος
Ζάκυνθος - Εθνικός Γαζώρου
Ηρακλής - Πιερικός
Βατανιακός - Απόλλων 1926

Δευτέρα 20 Ιανουαρίου
Νίκη  - Κέρκυρα


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...