Κυριακή, 17 Νοεμβρίου 2013

Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής

μ.ε:
Eυκαιρία για κορυφή για τον Ολυμπιακό μετά την ήττα του Παναιγιαλίου στην Πάτρα.
Αποτελέσματα και βαθμολογίες....
Aν και με δέκα παίκτες από το 41' η Παναχαική κατάφερε να κερδίσει τον Παναιγιάλιο.Στο Πανπελλοπονησιακό οι οπαδοί των φιλοξενουμένων ήταν περισσότεροι (500) από αυτούς των γηπεδούχων.

Νότος

Tα αποτελέσματα συνοπτικά:
Γλυφάδα - Ηρακλής Ψαχνών 1-2
Ολυμπιακός Βόλου - Πανηλειακός 2-1
Βύζας Μεγάρων - Αστέρας Μαγούλας 0-1
Παναχαϊκή - Παναιγιάλειος 2-0
Αχαρναϊκός - Καλλιθέα 0-2
Φωκικός - Φωστήρας 1-0
Επισκοπή - ΑΟ Χανιά 0-0

Η βαθμολογία:

1) Ολυμπιακός Βόλου 17 (13-5)
2) Παναιγιάλιος 15 (9-5)
3) Καλλιθέα 14 (9-4)
4) Επισκoπή 14 (10-6)
-----------------------------------------------------------------------------
5)Ηρακλής Ψαχνών 14 (10-7)
6) Χανιά 13 (8-5)
7) Φωκικός 11 (8-8)
8) Πανηλειακός 10 (8-8)
9) Παναχαϊκή 9 (5-5)
10) Φωστήρας 9 (6-9)
11) Αστέρας Μαγούλας 8 (5-7)
----------------------------------------------------------------------------
12) Αχαρναικός 8 (7-9)
13) Βύζας Μεγάρων 6 (4-16)
14) Γλυφάδα 4 (7-15)

Η επόμενη αγωνιστική

Παρασκευή 22 Νοεμβρίου
Αστέρας Μαγούλας - Γλυφάδα

Κυριακή 24 Νοεμβρίου
Ηρακλής Ψαχνών - Πανηλειακός
Παναιγιάλειος - Ολυμπιακός Βόλου
Καλλιθέα - Βύζας Μεγάρων
Φωστήρας - Παναχαϊκή
ΑΟ Χανιά - Αχαρναϊκός
Φωκικός - Επισκοπή

Βορράς

Τα αποτελέσματα συνοπτικά:
Δόξα Δράμας - Ζάκυνθος 0-1
Απόλλων 1926 - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-2
Πιερικός - Αναγέννηση Γιαννιτσών 0-1
Κέρκυρα - Αιγινιακός 1-3
Εθνικός Γαζώρου - Βατανιακός 1-0
Καβάλα - Νίκη 0-3
Τύρναβος - Ηρακλής 1-0

Η βαθμολογία:

1) Κέρκυρα 21 (18-6)
2) Νίκη 19 (19-2)
3) Καρδίτσα 15 (8-6)
4) Εθνικός Γαζώρου 14 (8-6)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Καλαμαριά 13 (9-9)
6) Τύρναβος 13 (9-9)
7) Ζάκυνθος 12 (6-13)
8) Αιγινιακός 11 (10-6)
9) Ηρακλής 8 (7-9)
10) Γιαννιτσά 8 (7-10)
11) Πιερικός 6 (2-5)
----------------------------------------------------------------------------
12) Δόξα Δράμας 6 (4-9)
13) Καβάλα 6 (7-13)
14) Βατανιακός 5 (3-14)


Η επόμενη αγωνιστική:

Κυριακή 24 Νοεμβρίου
Αναγέννηση Καρδίτσας - Αναγέννηση Γιαννιτσών
Αιγινιακός - Απόλλων 1926
Νίκη  - Εθνικός Γαζώρου
Ζάκυνθος - Τύρναβος
Καβάλα - Δόξα Δράμας

Δευτέρα 25 Νοεμβρίου
Βατανιακός - Πιερικός
Ηρακλής - Κέρκυρα






Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...