Συνεχής ενημέρωση από το VolosFans για την εξέλιξη του φιλικού παιχνιδιού στην Λιβαδειά.

• Άδειο όπως πάντα το γήπεδο της Λειβαδιάς με 200 περίπου φίλους του ποδοσφαίρου στις κερκίδες του γηπέδου.Η πλειοψηφία αυτών είναι φίλοι του Ολυμπιακού.
  • Άρχισε το παιχνίδι...
  • Ο Ολυμπιακός Βόλου παρατάσσεται τους: Γκίτκο, Γιαλούση, Κόμνο, Κωστούλα, Γκότοβο, Ολίσε, Ρόκα, Μπούστο, Μουτέρο, Δεινόπαπα, Ντινόπουλο.

• Με λευκές εμφανίσεις ο Ολυμπιακός ,όπως φαίνεται και από την φωτογραφία.
  • Ο Μάριο Μπρέσκα είναι εκτός αποστολής λόγω μικροενοχλήσεων.
  • Στο 24' το 0-0 παραμένει με τις δύο ομάδες να μην έχουν δημιουργήσει κάτι αξιόλογο.
  • Μέσα σε 6 λεπτά μετά από αδράνεια της άμυνας ο Λεβαδειακός πέτυχε 2 γκολ με τον Μαχαιρά.
  • Τέλος α' ημιχρόνου.Ο Λεβαδειακός προηγείται 2-0.
  • Ο Ολυμπιακός περιορίστηκε στο α' ημίχρονο στο να κρατήσει μακριά από την εστία του τους γηπεδούχους.Ενώ μέχρι το 36' το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον Λεβαδειακό να μην έχει κάνει την μεγάλη φάση,μέσα σε 6 λεπτά και δύο απανωτές φάσεις οι γηπεδούχοι σκοράραν δύο φορές.Χωρίς να εντυπωσιάσουν οι υπό δοκιμή Μπούστο και Μουτέρο.Πάντως ο Ισπανός έχασε στο 34΄την μοναδική καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό που μάλιστα θα άνοιγε το σκορ στο παιχνίδι..
  • Γκέσιος, Πινδώνης, Γεωργίου,Κατσίκης, Καπετάνος, περάσαν στο β΄μέρος στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό.