Συνεχής ενημέρωση από το VolosFans για την εξέλιξη του φιλικού παιχνιδιού στην Πιερία.

• Ο Ολυμπιακός Βόλου παρατάσσεται με τους:  Γεωργίου, Καρρά, Κόμνο, Μελίσση, Αρβανίτη, Ολίσε, Καπετάνο, Ακόστα, Μπρέσκα, Κατσίκη, Γιενγκά.
  • Στον πάγκο οι Σταυράκης, Ρόκας ,Μπόρας, Ντινόπουλος, Κολημήτρας, Πόνσε, Κεσίδης, Δεινόπαπας, Ζέρης, Κωστούλας, Γιαλούσης, Πινδώνης, Κατσιαρός.
  • Με σεντερ φορ τον Κατσίκη θα αρχίσει ο Βαζάκας το παιχνίδι.Πρώτη εμφάνιση για τον Ακόστα που βρίσκεται σε άριστη φυσική κατάσταση.
  • 500 περίπου άτομα στο γήπεδο του Αιγινίου...
  • Άρχισε το παιχνίδι...
  • Aρκετός είναι ο κόσμος που έχει έρθει από τον Βόλο.
  • 2' Πλασέ του Μιλόσκοβτς ,απέκρουσε ο Γεωργίου.
  • 5' Σουτ του Μιτρόφ ,μπλόκαρε ο Γεωργίου.
  • 6' Νέο σουτ του Γκατσολάρι,ο Γεωργίου δεν ανησυχεί...
  • Πιέζει ο Αιγινιακός στα πρώτα λεπτά,ενώ ο Ολυμπιακός δεν δέιχνει κάτι ιδιαίτερο.
  • ΓΚΟΛ! 7' Δυνατό όμορφο σουτ του Μιτρόφ καταλήγει στο δεξί παραθυράκι του Γεωργίου.1-0 για τον Αιγινιακό!
  • Δεν έχει δημιουργήσει ακόμα ρήγματα η μεσοεπιθετική γραμμή του Ολυμπιακού.Τα αμυντικά χαφ δεν μπορούν ακόμα να «βρεθούν» με τον Ακόστα,ενώ και ο Γιενκά δεν έχει δείξει κάτι αξιόλογο προς το παρών.
  • 15' Σουτ του Μιλόσκοβις,περνάει λίγο άουτ.
  • Ο Ολυμπιακός ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι και επισκέπτεται πιο συχνά την περιοχή των γηπεδούχων,χωρίς να έχει δημιουργήσει ακόμα την επικίνδυνη κατάσταση.
  • 27' Λάθος της αμυντικής μας γραμμής,ο Γκατσολάρι από κοντά δεν πλάσαρε σωστά τον Γεωργίου.
  • 29' Υποψία ευκαιρίας για τον Ολυμπιακό,αλλά η σέντρα του Καπετάνου δεν βρήκε στόχο.
  • 31' Ο Γιενκά πλέον παίζει πιο μπροστά από τον Κατσίκη στην κορυφή της επίθεσης.
  • 42' Σουτ του Γιενκά από πλάγια θέση,διώχνει σε κόρνερ ο Τόλιος το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο.
  • 45' Τέλος του α΄ημιχρόνου,ένας κακός Ολυμπιακός χάνει από τον Αιγινιακό με σκορ 1-0.
  • Με διαφορετική ενδεκάδα θα αγωνιστεί ο Ολυμπιακός στο β' ημίχρονο.
  • Aρχίζει το β ημίχρονο...
  • Σταυράκης, Ρόκας, Χαλκιάς, Ντινόπουλος, Πόνσε, Δεινόπαπας, Πινδώνης, Ζέρης, Κωστούλας, Γιαλούσης, Κατσιαρός οι έντεκα των ερυθρολεύκων
  • 52΄ Γκολ για τον Αιγινιακό μετά από εκτέλεση κόρνερ οι κεντρικοί αμυντικοί της ομάδας μας πιάνονται στον ύπνο και με το κεφάλι ο επιθετικός των γηπεδούχων Τσορλίνοφ διπλασιάζει τα τέρματά του.
  • 54' Δυνατό σουτ του Πόνσε ,πέρασε λίγο άουτ.
  • 57' Δραστήριος ο Ολυμπιακός στο β' μέρος έχει ανεβάσει την απόδοσή του.
  • 60' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Αιγινιακό ,το σώμα του Κωστούλα γλύτωσε τον Ολυμπιακό από το τρίτο γκολ.
  • Ο Αιγιανιακός σε αντίθεση με την ομάδα μας στο ημίχρονο έκανε 4 αλλαγές και άλλες δύο στο 60'.Ανάμεσα στους παίκτες των γηπεδούχων και δύο παλιοί γνωστοί της ομάδας μας,ο Πετκάκης και ο Λιόλιος.
  • 63' Καλοχτυπημένο φάουλ από τον Πόνσε,μπλοκάρει με δυσκολία ο Μπαιμάκης.
  • 64' Ο Κολημήτρας πέρασε στην θέση του Χαλκιά.
  • 86' Σουτ του Ρόκα διώχνει σωτήρια ο Μπαιμάκης.
  • 87' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό Βόλου μετά από πλασέ του Πόνσε.
  • 90' Δύο προσπάθειες για τον Αιγινιακό μπροστά στην εστία του Σταυράκη πέρασαν άουτ.
  • Τέλος του παιχνίδιού.
  • Κακός σήμερα ο Ολυμπιακός έχασε δίκαια από τον καλύτερο Αιγινιακό με σκορ 2-0!