Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

H 5η αγωνιστική της FL

H αγωνιστική «άνοιξε» με την νίκη της Παναχαικής στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Οι Πατρινοί μπροστά σε 300 φίλους τους κέρδισαν με το...ζόρι τον Βύζα με 2-1,ενώ το πρώτο γκολ το πέτυχε ο γνωστός σε όλους μας Μάριο Μπρέσκα.
Στην Κατερίνη παρουσίας 1000 περίπου φιλάθλων o Εργοτέλης μπόρεσε να «κρατήσει» τον βαθμό με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Γιοβάνονιτς.Πιερικός και Εργοτέλης αναδείχτηκαν μάλλον δίκαια,ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Στην Καβάλα μπροστά σε 1000 φιλάθλους και με αρκετή βροχή η τοπική ομάδα παραχώρησε την ισοπαλία με σκορ 1-1 στον μαχητικό Θρασύβουλο.

Στα Γιαννιτσά με 800 άτομα στις κερκίδες 60 εκ των οποίων οπαδοί των Σερρών,οι γηπεδούχοι κέρδισαν τον αήτητο μέχρι σήμερα Πανσερραικό με σκορ 1-0.
Στις Σέρρες το Γαζώρο έκανε πλάκα με τον Φωκικό και μπροστά σε 300 φίλους του τον συνέτριψε με σκορ 4-0.
Σε ένα γεμάτο γήπεδο στην Μυτιλήνη η Νίκη κέρδισε με 0-2 την Καλλονή.
Μπροστά σε 800 φίλους του ,αλλά και σε 80 φίλους του Ηρακλή Ψαχνών,ο Απόλλων Αθηνών παραχώρησε λευκή ισοπαλία.
Tέλος η Λάρισα κέρδισε εκτός έδρας τον Παναιτωλικό με γκολ του Χασομέρη με σκορ 0-1.
Δόξα Δράμας και Επανωμή αγωνίζονται αύριο.

1) Εργοτέλης* 10 (4-1)
2) Νίκη   10 (7-4)
3) Πανσερραϊκός 10 (7-5)