Ξέφυγε ο Ηρακλής στον Βορρά ,δεν χάνει η ΑΕΚ στο Νότο.
Αποτελέσματα,βαθμολογίες ...
Βορράς
Την κορυφή έπιασε η Λαμία με το τρίποντο που πήρε στις Σέρρες με γκολ του Φατιόν με τον τοπικό Εθνικό να χάνει πέναλτι.
H Καρδίτσα ξεπέρασε τα προβλήματά της και κέρδισε μέσα στην Άμφισσα ενώ η Λάρισα δυσκολότερα από ότι δείχνει το τελικό σκορ και με ένα «τραβηγμένο» πέναλτι που συνοδεύτηκε από κόκκινη κάρτα,επιβλήθηκαν του Πιερικού.
O Ηρακλής «καθάρισε» με δύο γκολ από νωρίς,αφού Λουκίνας και Μπουκουβάλας τον έβαλαν μπροστά στο σκορ.Η αντίδραση του Αιγινιακού ήρθε αργά ,στο 89΄με πλασέ του Καζάκη.
Αποτελέσματα,βαθμολογίες ...
Βορράς
Την κορυφή έπιασε η Λαμία με το τρίποντο που πήρε στις Σέρρες με γκολ του Φατιόν με τον τοπικό Εθνικό να χάνει πέναλτι.
H Καρδίτσα ξεπέρασε τα προβλήματά της και κέρδισε μέσα στην Άμφισσα ενώ η Λάρισα δυσκολότερα από ότι δείχνει το τελικό σκορ και με ένα «τραβηγμένο» πέναλτι που συνοδεύτηκε από κόκκινη κάρτα,επιβλήθηκαν του Πιερικού.
O Ηρακλής «καθάρισε» με δύο γκολ από νωρίς,αφού Λουκίνας και Μπουκουβάλας τον έβαλαν μπροστά στο σκορ.Η αντίδραση του Αιγινιακού ήρθε αργά ,στο 89΄με πλασέ του Καζάκη.
Αποτελέσματα:
Λάρισα - Πιερικός 2-0
Εθνικός Γαζώρου - Λαμία 0-1
Φωκικός - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-2
Αγροτικός Αστέρας - Ολυμπιακός Βόλου 1-1
Απόλλων Καλαμαριάς - Τίρναβος 1-0
Αιγινιακός - Ηρακλής 1-2
Λάρισα - Πιερικός 2-0
Εθνικός Γαζώρου - Λαμία 0-1
Φωκικός - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-2
Αγροτικός Αστέρας - Ολυμπιακός Βόλου 1-1
Απόλλων Καλαμαριάς - Τίρναβος 1-0
Αιγινιακός - Ηρακλής 1-2
1) Ηρακλής 12 (6-1)
2) Λαμία 10 (4-1)
3) Λάρισα 9 (7-1)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Ζάκυνθος 9 (4-0)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Αιγινιακός 4 (1-1)
6) Ολυμπιακός Βόλου 4 (4-6)
7) Πιερικός 4 (1-3)
8) Καρδίτσα 4 (1-3)
9) Καλαμαριά 4 (3-5)
6) Ολυμπιακός Βόλου 4 (4-6)
7) Πιερικός 4 (1-3)
8) Καρδίτσα 4 (1-3)
9) Καλαμαριά 4 (3-5)
10) Εθνικός Γαζωρού 2 (1-2)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Φωκικός 2 (3-5)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Φωκικός 2 (3-5)
12) Τύρναβος 1 (0-4)
13) Αγροτικός Αστέρας 1 (1-6)
Η επόμενη αγωνιστική13) Αγροτικός Αστέρας 1 (1-6)
Κυριακή 9 Νοεμβρίου
Λαμία – Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου – Λάρισα
Ζάκυνθος – Φωκικός
Τύρναβος – Αγροτικός Αστέρας
Αιγινιακός – Απόλλων 1926
Δευτέρα 10 Νοεμβρίου
Αναγ. Καρδίτσας – Εθνικός Γαζώρου
Νότος
Μέχρι το 90΄κρατούσε στα χέρια του το τρίποντο ο Αχαρναικός σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από επεισόδια που δημιούργησαν χούλγκανς της ΑΕΚ.Η κιτρινόμαυρη ομάδα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις πήρε το τρίποντο και συνεχίζει αήττητη.
Τα Χανιά ανέβηκαν στην δεύτερη θέση με αναμενόμενη νίκη επί του κομπάρσου ,μέχρι στιγμής, της κατηγορίας Πανηλειακού ενώ σε ομάδα της ισοπαλίες εξελίσσεται ο Άλιμος.
Αποτελέσματα:
1) ΑΕΚ 12 (7-2)
2) Απόλλων 9 (9-4)
3) Χανιά 7 (4-0)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Παναχαϊκή 6 (6-0)
----------------------------------------------------------------------------
5) Παναιγιάλιος 6 (3-1)
6) Ερμιονίδα 4 (3-1)
7) Επισκοπή 4 (3-1)
8) Άλιμος 4 (2-2)
9) Αχαρναικός 4 (4-5)
10) Ηρακλής Ψαχνών 4 (2-5)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Καλλιθέα 1 (1-6)
12) Πανηλειακός 1 (3-11)
13) Φωστήρας 0 (0-4)
Η επόμενη αγωνιστική:
Παρασκευή 7 Νοεμβρίου
Φωστήρας – Παναχαϊκή
Κυριακή 9 Νοεμβρίου
Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος
Ερμιονίδα – Επισκοπή
Αχαρναϊκός – Πανηλειακός
Δευτέρα 10 Νοεμβρίου
Απόλλων Σμύρνης – Άλιμος
ΑΟ Χανιά – Καλλιθέα
Μέχρι το 90΄κρατούσε στα χέρια του το τρίποντο ο Αχαρναικός σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από επεισόδια που δημιούργησαν χούλγκανς της ΑΕΚ.Η κιτρινόμαυρη ομάδα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις πήρε το τρίποντο και συνεχίζει αήττητη.
Τα Χανιά ανέβηκαν στην δεύτερη θέση με αναμενόμενη νίκη επί του κομπάρσου ,μέχρι στιγμής, της κατηγορίας Πανηλειακού ενώ σε ομάδα της ισοπαλίες εξελίσσεται ο Άλιμος.
Αποτελέσματα:
Κυριακή 02/11/2014
Επισκοπή - Ηρακλής Ψαχνών 2-0
Άλιμος - Παναιγιάλειος 0-0
Πανηλειακός - Χανιά 0-3
Αχαρναϊκός - ΑΕΚ 1-2
Παναχαϊκή - Ερμιονίδα 3-0
Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης 0-3
Ρεπό: Φωστήρας
Η βαθμολογία:Επισκοπή - Ηρακλής Ψαχνών 2-0
Άλιμος - Παναιγιάλειος 0-0
Πανηλειακός - Χανιά 0-3
Αχαρναϊκός - ΑΕΚ 1-2
Παναχαϊκή - Ερμιονίδα 3-0
Καλλιθέα - Απόλλων Σμύρνης 0-3
Ρεπό: Φωστήρας
1) ΑΕΚ 12 (7-2)
2) Απόλλων 9 (9-4)
3) Χανιά 7 (4-0)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Παναχαϊκή 6 (6-0)
----------------------------------------------------------------------------
5) Παναιγιάλιος 6 (3-1)
6) Ερμιονίδα 4 (3-1)
7) Επισκοπή 4 (3-1)
8) Άλιμος 4 (2-2)
9) Αχαρναικός 4 (4-5)
10) Ηρακλής Ψαχνών 4 (2-5)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Καλλιθέα 1 (1-6)
12) Πανηλειακός 1 (3-11)
13) Φωστήρας 0 (0-4)
Η επόμενη αγωνιστική:
Φωστήρας – Παναχαϊκή
Κυριακή 9 Νοεμβρίου
Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος
Ερμιονίδα – Επισκοπή
Αχαρναϊκός – Πανηλειακός
Δευτέρα 10 Νοεμβρίου
Απόλλων Σμύρνης – Άλιμος
ΑΟ Χανιά – Καλλιθέα