Ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε 3-0 τον Βατανιακό σε φιλική αναμέτρηση στο Πανθεσσαλικό Στάδιο.
Ο Χάβι Γραθία δοκίμασε αρκετούς νεαρούς παίκτες καθ όλη την διάρκεια του αγώνα ενώ από την «πρώτη» ομάδα αγωνίστηκαν οι Ζαραδούκας,Ακόστα,Κάσκιο,Ρόκα,Ντολεζάι,Σκέμπρι και Μητρόπουλος.
Εντύπωση προκάλεσε η παρουσία του κόσμου αφού σε ένα αδιάφορο φιλικό παιχνίδι ξεπέρασε τους 2.000 θεατές!
Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με τον Νάκα στο 30' ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ακόστα στο 38'. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ντολεζάι στο 69'.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ρόκα, Ζέρης, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Ανδρίκος, Μητρόπουλος (79' Κοτζαθανάσης), Κάσκιο, Νάκας, Ακόστα, Σκέμπρι (22' Αραμπατζής), Αναστασίου.
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Σακελλαρίδης (75' Ίτσιος), Νίκου (46' Μπέης), Δερμίσης, Καρτσάμπας (90' Παπύρας), Σκέντος, Γιαξής (82' Ανδρονικίδης), Κατσούλης (86' Μιχαηλίδης), Μποταϊτης), Ντούλας (82' Σταυρογιάννης), Ποτουρίδης (64' Σαββίδης), Ραπτόπουλος (75' Μίνγκος).
Ο Χάβι Γραθία δοκίμασε αρκετούς νεαρούς παίκτες καθ όλη την διάρκεια του αγώνα ενώ από την «πρώτη» ομάδα αγωνίστηκαν οι Ζαραδούκας,Ακόστα,Κάσκιο,Ρόκα,Ντολεζάι,Σκέμπρι και Μητρόπουλος.
Εντύπωση προκάλεσε η παρουσία του κόσμου αφού σε ένα αδιάφορο φιλικό παιχνίδι ξεπέρασε τους 2.000 θεατές!
Οι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν με τον Νάκα στο 30' ενώ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ακόστα στο 38'. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ντολεζάι στο 69'.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ρόκα, Ζέρης, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Ανδρίκος, Μητρόπουλος (79' Κοτζαθανάσης), Κάσκιο, Νάκας, Ακόστα, Σκέμπρι (22' Αραμπατζής), Αναστασίου.
ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ: Σακελλαρίδης (75' Ίτσιος), Νίκου (46' Μπέης), Δερμίσης, Καρτσάμπας (90' Παπύρας), Σκέντος, Γιαξής (82' Ανδρονικίδης), Κατσούλης (86' Μιχαηλίδης), Μποταϊτης), Ντούλας (82' Σταυρογιάννης), Ποτουρίδης (64' Σαββίδης), Ραπτόπουλος (75' Μίνγκος).