Τρίτη 20 Αυγούστου 2019

Σκόραρε αλλά έχασε!

Την τρίτη του ήττα στο τέταρτο φιλικό γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου.

Αυτή την φορά έχασε από τον Απόλλωνα Λάρισας στην γειτονική πόλη με σκορ 2-1΄.Η ομάδα μας πλήρωσε ουσιαστικά ένα διάστημα αδράνειας προς το τέλος του α'μέρους ,οπότε και δέχτηκε τα δύο γκολ, στο 37΄ και στο 39'.Το πρώτο μετά από ασίστ του πρώην ερυθρόλευκου Ναζίμ και το δεύτερο με πέναλτι.Ήταν το δεύτερο πέναλτι που παραχωρεί ο Ολυμπιακός στα τέσσερα παιχνίδια μέχρι σήμερα.
Ο Ολυμπιακός είχε χάσει μια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με σουτ του Τσίτα.
Στο β'μέρος η ομάδα μας μείωσε στην μοναδική αξιόλογη φάση του ημιχρόνου με σουτ του Μαρούδα στο 89΄.

Τα πειράματα στην αμυντική γραμμή συνεχίστηκαν από τον Θωμά Γράφα που άλλαξε θέση στον Παπαϊωάννου ο οποίος γύρισε στα κεντρικά μπακ,ενώ για πρώτο παιχνίδι έπαιξε καθαρό δεκάρι ο Στεφάνοβιτς με τον Τζέφερσον να περνάει στα χαφ.

ΑΠΟΛΛΩΝ: Γκέκας, Σκούπρας, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Κούλπας, Σιφναίος, Τασιούλης (25’ Νούσιος), Λίταινας, Καρατάσιος, Ναζίμ, Γκουστάβο.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Νύκταρης, Καμπέρης, Γαρυφαλλόπουλος, Γεωργακόπουλος, Κακάμης, Γκουτρουμπής, Κοντοθανάσης, Σουλιώτης, Κωστούλας, Καρδάμης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Μακρυωνίτης (60’ Γιδόπουλος), Γραικός (62’ Πριόνας), Μπουτζίκος (75’ Μπαρούτας), Βοσνακίδης, Παπαϊωάννου (78’ Καναβός), Ρόκας (60’ Φαζός), Κόλα (63’ Τσιάρας), Σκοπελίτης (83’ Πάσχος), Τσίτας (60’ Μαρούδας), Στεφάνοβιτς (63’ Πόζογλου), Τζέφερσον (71’ Κλεμέντε).