Τρίτη 14 Φεβρουαρίου 2017

Εύκολη νίκη στο ΕΑΚ!

Ακόμα μια νίκη , τη 15η σε ισάριθμα παιχνίδια , πέτυχε η ομάδα μας , συντρίβοντας με σκορ 69-44 την ομάδα των Τιτάνων Δράμας
...κάνοντας ακόμα ένα βήμα για την επάνοδο της στην  Α1 Εθνική κατηγορία .
Το ματς δεν αντέχει σε κριτική αφού  ήταν εμφανής η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων.

Η ομάδα μας ξεκίνησε εντυπωσιακά  παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ και  περιορίζοντας σε ρόλο κομπάρσου την αντίπαλη ομάδα , με το το σκορ στη πρώτη περίοδο να διαμορφώνεται στο 23-15 ενώ στην δεύτερη περίοδο η διαφορά μεγάλωσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μιχάλης Καπουρνιώτης και ο συνεργάτης του Μάριος Μπορίνος ξεκούρασαν τις βασικές παίκτριες δίνοντας χρόνο συμμετοχής στις νεαρές αθλήτριες που τα πήγαν εξίσου καλά με το τελικό δείκτη του σκορ να κλείνει στο 69-44.

Δεκάλεπτα: 23-15, 48-19, 57-30, 69-44
Διαιτητές : Γεωργούλης - Γκούτας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Χούτα, Παγκαλίδου 6 (1), Ντελή 2, Ταντουρόφσκα 17 (5/6 τριπ), Σουλτάνη 17, Τότση 3, Αγαγιώτου 8 (2), Ζέρβα 5 (1), Ζήτη 3 (1), Αγκάνη 4, Διαμαντοπούλου 2, Κοτσιάφτη 2.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Γκρίτσα, Αρσενόγλου 8(1), Γαιτάνη 8 (2), Γιαντσιώρη 18, Κυριακίδου 6, Αθανασιάδου 3.