Φιλικό παιχνίδι με την Κέρκυρα θα δώσει το Σάββατο ο Ολυμπιακός Βόλου στις 19:30 στο Πανθεσσαλικό.
Η ομάδα η οποία ελπίζει βάσιμα πως την άλλη Κυριακή θα μπει στο πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Πειραιώς,θέλει να είναι αγωνιστικά έτοιμη,ενώ οι φίλαθλοι θα έχουν την ευκαιρία να δούνε από κοντά τους παίκτες και εκδηλώσουν με κάθε τρόπο την στήριξή προς αυτούς.
Η ομάδα η οποία ελπίζει βάσιμα πως την άλλη Κυριακή θα μπει στο πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Πειραιώς,θέλει να είναι αγωνιστικά έτοιμη,ενώ οι φίλαθλοι θα έχουν την ευκαιρία να δούνε από κοντά τους παίκτες και εκδηλώσουν με κάθε τρόπο την στήριξή προς αυτούς.