Κυριακή, 9 Νοεμβρίου 2014

Το πανόραμα της 5ης αγωνιστικής

μ.ε:
Λαμία και Ζάκυνθος συνέχισαν με τρίποντα.
Αποτελέσματα,βαθμολογίες ...

Βορράς
Λαμία και Ζάκυνθος συνέχισαν με νίκες,ενώ ο Αγροτικός Αστέρας πήρε το διπλό στο Αλκαζάρ από τον Τύρναβο.

Αποτελέσματα:
Κυριακή 9 Νοεμβρίου
Λαμία – Πιερικός 3-0
Ολυμπιακός Βόλου – Λάρισα 2-0
Ζάκυνθος – Φωκικός 1-0
Τύρναβος – Αγροτικός Αστέρας 1-2
Αιγινιακός – Απόλλων 1926 1-0
Αναγ. Καρδίτσας – Εθνικός Γαζώρου 1-0

Η βαθμολογία:

1) Λαμία 13 (7-1)
2) Ζάκυνθος 12 (5-0)
3) Ηρακλής 12 (6-1)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Λάρισα 9 (7-3)
-----------------------------------------------------------------------------
5) Αιγινιακός 7 (3-3)
6) Ολυμπιακός Βόλου 7 (6-6)
7) Καρδίτσα 7 (3-2)
8) Πιερικός 4 (1-6)
9) Καλαμαριά 4 (3-6)
10) Αγροτικός Αστέρας 4 (3-7)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Εθνικός Γαζωρού 2 (1-3)
12) Φωκικός 2 (3-5)
13) Τύρναβος 1 (1-6)

Η επόμενη αγωνιστική

Παρασκευή 14 Νοεμβρίου
Φωκικός – Ηρακλής

Κυριακή 16 Νοεμβρίου
Αναγ. Καρδίτσας – Λαμία
Εθνικός Γαζώρου – Ζάκυνθος
Αγροτικός Αστέρας – Αιγινιακός

Δευτέρα 17 Νοεμβρίου
Λάρισα – Τύρναβος

Τετάρτη 19 Νοεμβρίου
Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου

Νότος
Ζορίστηκε η Παναχαΐκή απέναντι στον ουραγό Φωστήρα ,αφού ένα γκολ του στο 80' της έδωσε την νίκη.Οι γηπεδούχοι φωνάζουν δίκαια για το πρώτο γκολ των Πατρινών που ήταν οφ-σάιτ.
O Παναιγιάλιος πέρασε από τα Ψαχνά ,ενώ πρώτη νίκη έκανε και η Ερμιονίδα.

Αποτελέσματα: 
Φωστήρας – Παναχαϊκή 1-2
Ηρακλής Ψαχνών – Παναιγιάλειος 1-2
Ερμιονίδα – Επισκοπή 1-0
Αχαρναϊκός – Πανηλειακός 3-1
ΑΟ Χανιά – Καλλιθέα 2-1
Απόλλων Σμύρνης – Άλιμος 2-0

Η βαθμολογία:

1) ΑΕΚ 12 (7-2)
2) Απόλλων 12 (11-4)
3) Χανιά 10 (6-3)
-----------------------------------------------------------------------------
4) Παναιγιάλιος 10 (5-2)
----------------------------------------------------------------------------
5) Παναχαϊκή 9 (8-1)
6) Ερμιονίδα 7 (3-3)
7) Αχαρναικός 7 (7-6)
8) Επισκοπή 4 (3-2)
9) Άλιμος 4 (2-4)
10) Ηρακλής Ψαχνών 4 (3-7)
-----------------------------------------------------------------------------
11) Καλλιθέα 1 (2-9)
12) Πανηλειακός 1 (4-13)
13) Φωστήρας 0 (1-6)

Η επόμενη αγωνιστική:

Κυριακή 16 Νοεμβρίου

Ερμιονίδα – Ηρακλής Ψαχνών
Επισκοπή – Φωστήρας
Άλιμος – ΑΟ Χανιά
Παναχαϊκή – ΑΕΚ
Καλλιθέα – Αχαρναϊκός

Δευτέρα 17 Νοεμβρίου


Παναιγιάλειος – Απόλλων Σμύρνης







Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...