Κυριακή 5 Οκτωβρίου 2014

Φιλική εξάρα!

Σε οικογενειακό δίτερμα, προπονητικού χαρακτήρα, ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε με σκορ 6-1 την ομάδα Νέων του συλλόγου στο βοηθητικό του ΕΑΚ.
Με την ομάδα Κ19 αγωνίστηκαν και οι επαγγελματίες Χρυσοστομίδης, Κεσίδης, Αραπίτσας και Ντινόπουλος.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Νικολιάς στο 28' άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό, ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Ντινόπουλος με θαυμάσιο σουτ από το ύψος της περιοχής ισοφάρισε σε 1-1.
Το 2-1 έγινε στο 67' με τον Κούτσι με πλασέ μέσα από την περιοχή, ενώ στο 71' από λάθος εκτίμηση της φάσης από πλευράς Καλιακούδα, ο Πινάρες με απευθείας χτύπημα κόρνερ έκανε το 3-1.
Ο Κλάρενς Μπιτάνγκ με πλασέ στο 76' πέτυχε το τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού, για να έρθουν άλλα δύο τέρματα στο τελευταίο πεντάλεπτο για την ομάδα του Νίκου Παντέλη. Συγκεκριμένα στο 85' ο Κούτσι έγραψε το 5-1, ενώ ο Πινάρες με ωραία κίνηση στο 87' έγραψε το τελικό σκορ.

ΟΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Κασμερίδης (46' Κολίτσι), Ζέρης (46' Καψιώτης), Χιντζίδης, Γιαλούσης (46' Κεσίδης, 65' Μπιτάνγκ), Μπάρμπας (46' Μακρυδημήτρης), Κορνελάτος (71' Ζέρης), Μαρτίνεθ (46' Πινάρες), Νικολιάς (46' Σκοπελίτης), Μπιτάνγκ (46' Μαργαρίτης), Θέος (77' Κεσίδης), Διαμαντόπουλος (46' Κούτσι).
Κ19 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Χρυσοστομίδης (59' Καλιακούδας), Μαυρίδης, Δημητριάδης (78' Φράγγος), Κεσίδης (46' Παπαϊωάννου), Γαρυφάλλου (70' Πολυχρόνου), Μπούσι, Γκίνης, Αλεξανδρής (46' Παπάζογλου), Μπάσαρι (57' Αλαμάνης), Αραπίτσας (79' Χασιώτης), Ντινόπουλος (75' Παγώνης).